Ajurweda – Białystok

W medycynie indyjskiej masaże ajurwedyjskie stosowane są od stuleci, ponieważ jest to skuteczny sposób na uzdrowienie ciała i duszy. Z roku na rok obserwujemy coraz większą popularność tego rodzaju zabiegów również w Polsce. Stresujący styl życia, ciągły pęd i rozwiązywanie codziennych problemów sprawiają, że nie czujemy się dobrze i często dokuczają nam różne dolegliwości bólowe. Ze względu na odczuwanie negatywnych emocji, takich jak: niepokój, rozdrażnienie czy zdenerwowanie cierpi również psychika. Nasze zabiegi ajurwedy w Białymstoku doskonale radzą sobie z tego typu dolegliwościami, zapewniają głęboki relaks, który trudno jest osiągnąć w domowych warunkach. Nie jest to zwykły masaż – podczas seansu przenosimy się mentalnie do innego wymiaru, poznajemy nowe, orientalne doznania i pozwalamy naszemu ciału na przyjemny wypoczynek. Jakie zalety ma stosowanie ajurwedy?

  • masaże tego typu regulują funkcjonowanie organizmu, wpływają pozytywnie na wszystkie narządy wewnętrzne,
  • pozwalają pozbyć się stresu i nagromadzonych negatywnych emocji, które zalegają w naszej psychice i z upływem czasu odbijają się na zdrowiu,
  • zwiększają sprawność umysłową i zdolność koncentracji,
  • pomagają odzyskać jędrność ciała i zdrowy wygląd skóry,
  • przyśpieszają usuwanie toksyn z organizmu,
  • skutecznie usprawniają system odpornościowy, dzięki czemu nie jesteśmy tak bardzo podatni na sezonowe infekcje,
  • pomagają przywrócić harmonię i równowagę oraz napełniają nas optymizmem,
  • ajurweda jest jednym z elementów terapii odmładzającej.

Jeśli masz ochotę na masaż, który przeniesie Cię na chwilę do orientalnych Indii i stanie się niezapomnianym przeżyciem, dzięki któremu zyskasz nową energię życiową, serdecznie zapraszamy na ajurwedę do naszego gabinetu w Białymstoku. Spośród bogatej oferty dostępnych masaży z łatwością wybierzesz ten, który spełni Twoje oczekiwania i potrzeby. Zadbaliśmy o to, aby były one różnorodne, skuteczne i przyjemne. Efekty zobaczysz tuż po zakończonej sesji.

Abhyanga

Poznaj dobroczynną moc oleju sezamowego, który jest stosowany podczas masażu abhyanga – znanego głównie ze swoich właściwości odmładzających oraz oczyszczających organizm z toksyn. Podczas intensywnego masowania olej nie tylko odżywia skórę, ale przede wszystkim wnika do jej głębszych warstw, dzięki czemu działa terapeutycznie na ciało – zostaje pobudzone krążenie krwi i limfy, bóle reumatyczne są zredukowane, kanały energetyczne odblokują się, przepływ życiowej energii jest znów zharmonizowany. Masaż abhyanga rozpoczyna się od delikatnego masowania głowy, może być wykonane na dwa sposoby: przy pomocy wspomnianego powyżej oleju sezamowego lub na sucho. Po takim przyjemnym wprowadzeniu masażysta przechodzi do zabiegu na ciało.

Udvartana

Na czym polega sekret urody hindusek? Miedzy innymi na regularnym stosowaniu masażu udvartana, który ma właściwości odchudzająco – detoksykujące. Z tego względu od wieków stosowany jest w indyjskich świątyniach piękna. Masaż polega w głównej mierze na intensywnym, dynamicznym wcieraniu przygotowanej mieszanki specjalnie dobranych ziół z dodatkiem oleju. To jedyna tego typu technika masowania, której nie znajdziemy w żadnej innej kulturze. Udvartana zalecana jest w przypadku otyłości, skłonności do cellulitu, ospałości, zatrzymania wody w ciele lub po prostu, aby się zrelaksować i cieszyć piękną, gładką skórą po zabiegu – masaż ten jest doskonałym peelingiem całego ciała, redukuje uporczywą „pomarańczową skórkę”.

Ratnaabhyanga

Przy indyjskim masażu ratnaabhyanga wykorzystuje się gorące kamienie półszlachetne, kryształy górskie oraz ciepły olej ajurwedyjski. Jest to zabieg wyjątkowy ze względu na skuteczne działanie rewitalizujące oraz przyjemne doznania, które spowodują głębokie odprężenie. Masaż gorącymi kamieniami likwiduje wszystkie nagromadzone w ciele napięcia i bóle mięśni, pozwala zresetować oraz wyciszyć umysł. Siły witalne zostają przywrócone, a organizm jest zregenerowany i wzmocniony. Masaż ratnaabhyanga polega na dokładnym masowaniu wybranymi kamieniami, a nie tylko przykładaniu ich do ciała. W naszym gabinecie stosuje się do tego celu wyłącznie oryginalne surowce pochodzące z różnych rejonów Indii.

Jambira Pinda Sweda

Na chwilę orientalnego relaksu pozwoli indyjski masaż o nazwie Jambira Pinda Sweda, który należy do tradycyjnych zabiegów ajurwedyjskich. Wykonuje się go przy pomocy gorących stempli wypełnionych cytryną i wiórkami kokosowymi w połączeniu ze specjalnym olejem. To prawdziwa uczta dla zmysłów. Zabieg niezwykle odpręża, rozluźnia mięśnie, przyjemnie rozgrzewa, pomaga skutecznie usunąć toksyny z organizmu, pobudza krążenie i sprawia, że skóra staje się odżywiona, nawilżona i przyjemnie gładka. Jest to masaż, który skutecznie redukuje nadmiar tkanki tłuszczowej i wspomaga zwalczanie tzw. „pomarańczowej skórki”. Jambira Pinda Sweda należy do zabiegów napotnych (swedana) i redukujących (langhana).

Shiroabhyanga

Towarzyszą Ci nieznośne bóle głowy lub migreny? Na te dolegliwości doskonale pomoże indyjski masaż głowy połączony z masażem ajurwedyjskim Abhyanga – zabieg składa się z dwóch części. Po odbytej sesji od razu poczujemy ulgę i przypływ sił witalnych, znikną również nieprzyjemne bóle górnego odcinka kręgosłupa. Masaż Shiroabhyanga jest również odpowiedni dla osób borykających się z problemem łuszczycy w obrębie głowy – pomaga on wyleczyć chorobę. Podczas pierwszej części zabiegu ciało zostaje wymasowane ciepłymi olejami ziołowymi. W drugiej natomiast masażysta skupia się na masażu głowy i polewaniu jej przygotowanym olejem ajurwedyjskim. Końcowy efekt, jaki otrzymamy to stan głębokiego odprężenia oraz poprawa kondycji fizycznej i psychicznej.

Ajurweda Białystok L
Ajurweda Białystok R
Ajurweda Białystok C